Приватний освітній центр ПРОСТІР

творчий та навчальний простір для батьків та дітей

Головна
Головна
Вконтакте Одноклассники Скайп
м. Хмельницький
+38 (067) 663-35-53
+38 (0382) 72 61 65
Жіноча громада окремого козацького куреня ім. І.Нечая

Для дітей молодше чотирьох років це не є тривожним симптомом, і на цю дію просто не потрібно звертати надто багато уваги. Для дитини старшого віку це вважається проблемою, так як значно збільшується ризик зубних аномалій. Якщо дитина, яка смокче палець, страждає ще якимись емоційними розладами, залиште в спокої палець і займіться в першу чергу іншими проблемами.
 
Як запобігти проблемі:

                        Small cute baby with finger in mouth

• По можливості оберігайте  дитину від стресових станів, що викликають потребу в заспокоєнні.
• Якщо дитина пережила стрес, висловлюйте максимум уваги її переживанням і почуттям, допоможіть проговорити словами те, що вона відчуває, переживає, що її лякає, непокоїть.
• Надайте можливість для творчих робіт — малювання, ліплення, гри.
• Запропонуйте намалювати те, що її турбує.

 

Як впоратися з проблемою , якщо вона вже є?

 

Всі звички, які діють на дитину заспокійливо, викорінити дуже важко . Важливо мати терпіння і бути спокійно-послідовним.
Коли дитина почне смоктати палець, займіть її чимось іншим, таким же «заспокійливим» — запропонуйте взяти в руки велику м'яку іграшку, полежати на м'якій подушці, погортати книжку.
Коли ви бачите, що дитині деякий час вдається не смоктати палець, тихенько скажіть їй: «Ти можеш по-справжньому пишатися собою тому, що можеш так довго тримати палець подалі від ротика».
Так як звички — це найчастіше неусвідомлені дії, дитина може навіть не помітити, коли вона узяла палець в рот. Щоб не соромити дитину перед іншими дітьми зауваженнями, домовтеся про певний умовний знак , який ви їй подасте, якщо побачите у неї в роті палець.

 

Свірська Л.В.

 

Залишити коментар