Приватний освітній центр ПРОСТІР

творчий та навчальний простір для батьків та дітей

Головна
Головна
Вконтакте Одноклассники Скайп
м. Хмельницький
+38 (067) 663-35-53
+38 (0382) 72 61 65
Жіноча громада окремого козацького куреня ім. І.Нечая

Багато батьків і вихователів вважають небажаними в дитячому колективі ігри, в яких розігруються сцени насильства, агресії, жорстокості, зла. Бачити в дітях злобу і жорстокість завжди дуже тривожно й неприємно. Часто подібні ігри забороняються дітям.
Діти бачать моделі подібної поведінки на вулиці, по телевізору, вдома. Їм дуже важливо визначити, кого вважати «хорошим», а кого «поганим». Ці ігри допомагають дітям зрозуміти себе в цьому світі, контролювати свої бажання чинити погано. Важливо надати дітям можливість програти ці теми, при цьому підтримуючи ті ігри, де немає агресії і насильства.
 

Як бути ...      Агрессия-у-детей

 

Якщо діти грають в такі ігри, то використовуйте цей час, щоб попрацювати над питаннями добра і зла. Наприклад, задайте питання: «А що робить цю людину поганим?», «Як допомогти йому стати хорошим?», «Що потрібно зробити, щоб перемогла справедливість?» Та ін.

«Підкидайте» дітям інші сюжети, де б не було насильства і зброї, але де б діти наділялися якоюсь владою. Наприклад, організуйте гру в «рятувальників», гасіння пожежі, швидку допомогу та ін.
Зробіть так, щоб небезпека полягала не в людині, а виходила з якоїсь ситуації: небезпечний звір, повінь, пожежа, ураган.
Прослідкуйте, щоб діти мінялися ролями, важливо, щоб діти грали і «погані», і «хороші» ролі.
Зрозумійте, що дитина, яка проявляє жорстокість сама, намагається «підняти» себе за рахунок того, що принижує інших. Допоможіть такій дитині бачити в самому собі щось хороше, унікальне, неповторне.
Направте енергію дітей на колективні ігри, де вони повинні разом працювати над вирішенням якогось завдання.
Читайте з дітьми казки, складайте історії, де йдеться про добру силу, хороші вчинки, владу людини.

При будь-якій можливості постарайтеся показати дітям різницю між реальним світом і світом фантазій: «Грати в Бетмена і Людину-павука дуже цікаво, але хіба це реальні люди?»
Дайте можливість дітям вибирати модель поведінки, заохочуйте їх, коли вони поводитимуться прийнятним способом.
Відпрацьовуйте з дітьми навички спілкування в можливих конфліктних ситуаціях: обговорюйте з дітьми ситуації,що найбільш часто зустрічаються, розширюючи поведінковий репертуар дитини.
Формуйте в дітях такі якості, як емпатія, довіра до людей, через розігрування ситуацій, читання книг, можна скласти емоційний словник.

 

 

Свірська Л.В.

 

Залишити коментар