Приватний освітній центр ПРОСТІР

творчий та навчальний простір для батьків та дітей

Головна
Головна
Вконтакте Одноклассники Скайп
м. Хмельницький
+38 (067) 663-35-53
+38 (0382) 72 61 65
Жіноча громада окремого козацького куреня ім. І.Нечая

Інструкція

1

Визначтеся, як ви будете керувати лялькою. Звичайно голову пальчикової ляльки надягають на вказівний палець, ручкою управляє великий палець. А в другу руку вдягають або середній палець, або мізинець. Незадіяні пальці підгинають.

2

Зробіть викрійку ляльки. Покладіть руку на папір. Зігніть пальці, які не будуть брати участь в управлінні ляльки. Обведіть руку по контуру. Слідкуйте, щоб пальці, керуючі руками ляльки, були спрямовані трохи вгору. Якщо викроїти рукава розчепіреними в сторони, під час театральної вистави вони будуть збиратися. Додайте до викрійки по чотири сантиметри з кожного боку від зап'ястя і по сантиметру у пальцях. Поділ ляльки повинен закінчуватися посередині ліктьового суглоба. Виріжте паперові заготовки.

3

Покладіть викрійку на м'яку тканину, яка буде тілом ляльки, обведіть.
Вибирайте тканину тілесних відтінків для ляльок, що зображають людей. Якщо ви шиєте іграшку-тварину, використовуйте тканину відповідного забарвлення або штучне хутро. Виріжте дві дзеркально відбиті деталі. Зшийте їх по краю, залиште отвір для вказівного пальця. Обробіть нижній край виробу.

4

Виготовте голову іграшки. Зшийте її з чотирьох пелюсткоподібних деталей. Залиште отвір внизу голови. Щільно набийте голову ватою. Намалюйте очі і рот ляльки. Можна на місці очей пришити гудзики або намистинки, а рот вишити. Пришийте до голови ляльки волосся з вовняних ниток. Для виготовлення волосся ляльки-дівчатка відріжте нитки однакової довжини і пришийте кожну по проділу. Заплетіть дві косички. Пришийте голову до тіла іграшки так, щоб отвір для вказівного пальця збігалося з отвором в голові. Слідкуйте, щоб голова ляльки дивилася в потрібному напрямку.

5

Зшийте костюм ляльки — плаття або каптан. Прикрасьте намистинками, стрічками і гудзиками. Одягніть на тіло іграшки, прихопіть нитками, щоб вбрання не зісковзував під час представлення.

Залишити коментар