Приватний освітній центр ПРОСТІР

творчий та навчальний простір для батьків та дітей

Головна
Головна
Вконтакте Одноклассники Скайп
м. Хмельницький
+38 (067) 663-35-53
+38 (0382) 72 61 65
Жіноча громада окремого козацького куреня ім. І.Нечая

Ми розкажемо вам як легко можна зробити ширму для вашого домашнього театру ляльок. Насправді, театр ляльок в домашніх умовах зробити дуже легко. Це простий та недорогий спосіб розважити дитину. Особливо, якщо бажання виходити на вулицю немає.

Також, за допомогою казок та постановок, які ви показуватимете дитині, ви можете навчати та виховувати дитину, адже відомо, що театр має чудову виховну функцію.

Вам знадобиться:

 • 2-3 рулони шпалер,
 • довга мотузка,
 • багато коробок з гофрокартону,
 • п'ять літрів клею ПВА,
 • макетний ніж,
 • довга лінійка,
 • рулетка,
 • ножиці,
 • шило,
 • широка кисть,
 • тканина.

Що робимо:

Для початку треба визначити висоту ширми. Опирайтесь на свій зріст та тип ляльок, які ви будете використовувати. Лялька має підніматись над ширмою приблизно на дві третіх свого зросту, і ви не повинні відчувати труднощів, піднімаючи над ширмою руку. Тому визначте висоту так, щоб і вам було зручно, і вас не було помітно з-за неї.

Для передньої ширми наріжте картонні коробки на листи. Для їх міцності та довговічності, проклейте кілька шарів гофрокартону. Але розклеюйте аркуші картону так, щоб гофровані смуги чергувались: спочатку йшли в одному напрямку, а потім в іншому. Намажте листи клеєм ПВА та склейте. Усього у вас повинно вийти три-чотири шари картонних аркушів.

Склеївши чотиришарову картонну плиту, покладіть її на підлогу і походіть по ній у взутті на плоскій підошві, щоб розрівняти поверхню плити. Залиште її висихати на один день, поки вона повністю не висохне.

Виготовивши передню сторону ширми, переходьте до виготовлення бічних сторін і бортиків. Верхню арку ширми слід виготовити також з тришарового картону, а згини картону для кріплення одних листів з іншими робіть одношаровими.

Після виготовлення всіх деталей ширми (передня стінка, задня стінка та боки), склейте їх клеєм, а після того, як скріплені частини висохнуть, прошийте їх за допомогою шила та міцної шнурівки. Розташовуйте отвори для прошивки досить далеко один від одного, щоб не порвати картон. Пропрасуйте місця з’єднання.

Після того, як основа ширми готова, обклейте її шпалерами як із зовнішнього боку, так і з внутрішнього. Вибирайте для обклеювання не надто яскраві шпалери, на яких малюнок не сильно виражений — це потрібно для того, щоб шпалери не відволікали увагу від того, що відбувається на сцені.

Вікно ширми краще обробити шпалерним бордюром для більш естетичного вигляду, а задню стінку ширми обклейте білим папером. Інший колір вам не знадобиться в основі, оскільки потрібну атмосферу ви будете створювати завдяки окремим декораціям. 

Залишити коментар