Приватний освітній центр ПРОСТІР

творчий та навчальний простір для батьків та дітей

Головна
Головна
Вконтакте Одноклассники Скайп
м. Хмельницький
+38 (067) 663-35-53
+38 (0382) 72 61 65
Жіноча громада окремого козацького куреня ім. І.Нечая

Протягом усього дошкільного віку оточуючі дитину дорослі мають створювати сприятливі умови для розвитку у неї допитливості, яка потім переростає в пізнавальну активність. Якщо ми не навчимо дитину мислити в дитячому садку, то вчити її цьому в школі буде неефективно, тому що минув безповоротно найбільш сприятливий період для розвитку мислення дитини. 13-kids

Як бути?

Багато розповідайте дітям про побачене, спонукайте дітей спостерігати, виділяти, обговорювати, обстежити і визначати властивості, якості і призначення предметів, діліться спогадами зі свого дитинства.
Проводьте з дітьми цілеспрямовану роботу з упорядковування їхніх уявлень про світ. Власним прикладом демонструйте дбайливе, творче ставлення до оточуючих людей, до предметів.
Підтримуйте інтерес до пізнання навколишньої дійсності за допомогою постановки проблемних питань, спостереження та експериментування.
Спонукайте дітей запитувати про навколишню дійсність, про об'єкти та явища, які їх цікавлять.
Частіше виводьте дітей на екскурсії для накопичення безпосередніх вражень.
Важливо знати нахили дитини і враховувати її інтереси та побажання при плануванні та проведенні пізнавально-розважальних заходів.
Пропонуйте дітям розвиваючі ігри типу: «Знайди відмінності», «Склади картинку», «Плутанина», «Що було б, якщо ...», «Якої іграшки не стало?» Тощо.

Створюйте вдома або в дитячому садку умови для самостійної пізнавальної діяльності. Наприклад, створіть куточки експериментування, внесіть пісок і воду, створіть можливість для приготування їжі. Розвісьте різні схеми, моделі, карти, піктограми, що дозволяють дітям діяти самостійно.
Займаючись з дитиною, створюйте умови для більш ефективного розвитку окремих пізнавальних процесів. Наприклад: розвивати уяву в образотворчій діяльності та ін.

Стримуйте себе! Не прагніть зробити за дитину те, що вона може зробити сама, не давайте готових відповідей на запитання дітей, спонукайте їх думати, міркувати, висловлювати свої припущення. Нехай діти придумують варіанти рішень різних ситуацій. Не забувайте при цьому надавати дітям право вибору.

Свірська Л.В.

Залишити коментар