Навчати дітей 5-6-ти років найефективніше під час гри, з використанням незвичних, веселих вправ. Включаючись в потішні ігри з словесним матеріалом, малюк не помічає, як у нього формується цілий ряд дуже важливих операцій, які лежать в снові читання. Оволодівши ними, дитина непомітно для себе, легко і швидко навчається читати.
Поряд з цим, дорослий, який збирається вчити малюка читати, повинен чітко уявляти собі, що робити це слід за суворо визначеною послідовністю:
- Отже, на першому етапі – дитину слід навчити робити звуковий аналіз слів, які вона вимовляє. Малюк повинен навчитися виділяти і називати за порядком звуки, з яких складається слово, а також розрізняти звуки голосні і приголосні, тверді і м’які.
- Другий етап навчання – це знайомство з літерами.
- Третій етап – виділення складів у словах і читання складів.
- І нарешті, четвертий етап спрямований на те, щоб навчити дітей читати слова різної довжини, а також – закріпити цей навик. Починати краще із слів, які складаються із 2-3 букв, і потім поступово переходити до слів з 6-6 букв.
Коли ви відчуєте, що малюк легко справляється з довгими словами (чи, у кожному разі, не боїться їх читати), можна переходити до читання текстів.
Усе моральне виховання дітей зводиться до хорошого прикладу. Живіть добре або хоч намагайтеся жити добре, і ви мірою вашого успіху в житті добре виховаєте дітей.
Лев ТОЛСТОЙ