Приватний освітній центр ПРОСТІР

творчий та навчальний простір для батьків та дітей

Головна
Головна
Вконтакте Одноклассники Скайп
м. Хмельницький
+38 (067) 663-35-53
+38 (0382) 72 61 65
Жіноча громада окремого козацького куреня ім. І.Нечая

Прийняття рішень має першочергове значення.

 

Можливість вибирати, чим зараз зайнятися, з яким матеріалом, з ким з хлопців, допомагає дітям розвивати навички прийняття рішень організованим і безпечним шляхом. Вони вчаться приймати на себе відповідальність за рішення і розуміти наслідки своїх дій. Наприклад, дитина може сказати сама собі: «Якщо я виберу зараз малювання, то пропущу приготування коктейлю. Що цікавіше? »,« Я вчора вже будував гараж з Сергійком. Краще сьогодні буду разом з Ірою читати книжку ».
Якщо дорослий пропонує дітям вибрати ім'я для кролика, вирішити, де буде знаходитися ігровий куточок, то діти починають розуміти, що вони, як група людей, володіють певною владою над подіями.
Щоб навчитися з декількох варіантів вибирати оптимальний, потрібна практика. Цьому не можна навчити на спеціальному занятті. Тільки в практиці розвивається компетентність.

 

Як бути ... A1e2Hl_ZsmY

 

Надати право і можливість самостійно вибирати:
• місце на занятті;
• коли, з ким і де грати;
• в якому центрі активності і чим займатися;
• як, з яких матеріалів і в якій послідовності виконувати задумане;
• що вважати результатом і який результат вважати достатнім.

Щоб вибір завжди і за все був усвідомленим і змістовним, його потрібно планувати.
Роль батька або вихователя не зводиться до того, щоб спостерігати з боку. Його завдання — створити умови, достатні для вибору (з чого вибирати), планувати разом з дітьми (наприклад, свою діяльність, як зразок), підтримувати дітей, які відчувають в цьому необхідність.
Неформальна обстановка дозволяє дітям вчитися з різною швидкістю, оскільки ніхто не порівнює їх успіхи і ніхто не змушує їх робити щось єдино «правильним» способом.

 

 

Свірська Л.В.

Залишити коментар