Приватний освітній центр ПРОСТІР

творчий та навчальний простір для батьків та дітей

Головна
Головна
Вконтакте Одноклассники Скайп
м. Хмельницький
+38 (067) 663-35-53
+38 (0382) 72 61 65
Жіноча громада окремого козацького куреня ім. І.Нечая

Причинами такої поведінки далеко не завжди є особиста особливість дитини. Найчастіше — це реакція на необгрунтовані вимоги дорослих, що занадто регламентують, що позбавляють дитину ініціативи та самостійності.
Подумайте, перш ніж робити «відповідальні кроки».

 

Що значить пручатися? Проаналізуйте приклади впертості. Запитайте інших членів сім'ї, вихователів, як відгукується дитина на їх прохання та пропозиції.
 
Як впоратися з проблемою , якщо вона вже є:

• Якщо вся справа у ваших діях — починайте з себе. Передивіться ваші власні вимоги до слухняності дитини. Визначте їй достатній простір для прояву самостійності, ініціативи.
• Змініть свій словник. Виключіть слова, що підкреслюють негативні сторони дій дитини: «знову ти пручаєшся», « робиш мені на зло» і т. д. Навпаки, використовуйте слова, що підкреслюють ефективність дій, ініціативу  дитини: « Ти вирішив сам взутися, і в тебе все вийшло», що характеризують її кращі сторони і досягнення : «Я так рада, що ти не забув покласти щітку на місце», «Я милуюся твоїми іграшками — там такий порядок». Кому ж не захочеться повторювати і повторювати свої хороші дії, якщо мама їх бачить і так приємно оцінює?
• Спробуйте розібратися, що не любить дитина і чим абсолютно безболісно для дитини і вашого батьківського авторитету це можна замінити. Наприклад, дитина категорично відмовляється від купання у ванні. Чи не можна замінити купання на миття під душем? Або запитати, що може зробити купання у ванні приємним?
• Не намагайтеся  відповідати на впертість своєю ж впертістю. Ви можете здатися швидше, і тоді дитина  і в іншій раз знайде, як застосувати свою владу над вами.
• Причинами такої поведінки далеко не завжди є особиста особливість дитини. Найчастіше це реакція на необґрунтовані вимоги дорослих, занадто регламентовані, що позбавляють дитину ініціативи та самостійності.

 

Дитина

 

Свірська Л.В.

 

Залишити коментар