Приватний освітній центр ПРОСТІР

творчий та навчальний простір для батьків та дітей

Головна
Головна
Вконтакте Одноклассники Скайп
м. Хмельницький
+38 (067) 663-35-53
+38 (0382) 72 61 65
Жіноча громада окремого козацького куреня ім. І.Нечая

Активність частенько дратує дорослих, яким хочеться, щоб все навколо було «правильним і ґречним». У той же час для дитини рух — це і ознака, і засіб розвитку та зростання, тобто — природна потреба.
У більшості своїй, діти хочуть впоратися зі своїми проблемами тому, що бачать реакцію дорослих, незадоволених їх поведінкою.  Але по-справжньому це можна зробити тільки зрозумівши, чи дійсно це проблема, а не природна потреба дитини в русі.

Як запобігти проблемі
• Важливо допомогти перезбудженням дітям відчути себе впевнено, навчити самоконтролю і самоповазі.
• Інформуйте дітей заздалегідь про майбутні справи : «Зараз ми одягнемося і підемо гуляти. Приблизно через годину повернемося і будемо обідати. Одягай чобітки, куртку, і підемо».
• По можливості дотримуйтеся режиму дня — сон, їжа, прогулянка в один і той же час.
• Навчіться бачити позитивні сторони в активності дитини: вона швидко включається в дію, швидко виконує роботу ...
• Не пропонуйте дитині занять, що вимагають занадто довгого сидіння на одному місці.

 
Як впоратися з проблемою , якщо вона вже є?                  Подвижные_игры_с_мячом_для_детей

Занадто енергійній дитині потрібно давати час і можливість виплеснути свою енергію так, щоб це не принесло шкоди ні їй, ні оточуючим: перекидатися на матраці, пролазити під стільцями, стискати в руці м'ячик або силомір .
Щоб допомогти активній дитині зосередитися, візьміть її на коліна або притримуйте рукою за плечі, двома руками за передпліччя.
Як можна частіше, коли дитина спокійна, давайте їй знати, що її  поведінка поліпшується: «Бачиш, ти вже зміг надовго зосередитися. Напевно, зараз ти пишаєшся собою».
Доручайте дитині справи, в яких потрібен прояв її активності , — зібрати всіх до столу, принести необхідний предмет та ін.

 

Залишити коментар